Genel

AGD, deprem bölgesini yalnız bırakmıyor

AGD-MGV tarafından her sene büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen fetih programları, bu sene deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada, bölgenin tekrar canlanmasına ve ayağa kalkmasına destek olmak için bu sene programların deprem bölgesinde yapıldığı ifade edildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene coşkuyla gerçekleştirilen İstanbul’un Fethi ve Diyarbakır’ın Fethi programları bu sene 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle, Kahramanmaraş’ta “Deprem Şehitlerini Anma Programı” şeklinde gerçekleştirildi.

Depremin meydana geldiği ilk günden itibaren yardım seferberliği başlatarak binlerce gönüllüsüyle birlikte deprem bölgesinde halen yardım faaliyeti yürüten AGD – MGV, bölgenin kalkınmasına ve hayata devam etmesine önem vererek birçok programını deprem illerinde düzenlemişti.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN BİNLERCE İNSAN KATILDI

11 Haziran Pazar günü 04.17’de düzenlenen programda hafızlar Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunurken, sabah namazının ardından şehitler dualarla anıldı. Program sonrasında deprem bölgesindeki tüm illerde kabristan ve çadır kent ziyaretleri yapıldı. AGD – MGV tarafından düzenlenen programa Türkiye’nin tüm illerinden binlerce insan katıldı.

DEPREM BÖLGESİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Programda konuşan AGD – MGV Genel Başkanı Salih Turhan şu ifadelere yer verdi:

“6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem hadisenin üzerinden 4 ay geçti. Fakat acılarımız, hüznümüz, yasımız geçmedi. Vefat eden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar, deprem mağduru kardeşlerimize ise sabırlar diliyorum. Burada ilk günden itibaren yardıma koşan tüm insanlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan Allah razı olsun. Allah’ın izniyle burada olmaya devam edeceğiz. Yaraları sarmaya, kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bölgeye dikkat çekerek, dikkatlerden kaçmasına ve gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz.”Bu içerik faydalı mı?
EvetHayır

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam ajansı burs özel okul

https://hdfilmkeyfi.net/