Genel

Evde Yürüyüş Yaparak Kilo Verdirir Mi? Evde Tempolu Yürüyüş ve Fazla Adım Atarak Kilo Verilir Mi?

Evde Yürüyüş Nasıl Yapılır? Kilo Verdirir mi?

Öncelikle en çok merak edilen soruya cevap verelim: Evde yürüyüş işe yarar mı? Evde tempolu yürüyüş zayıflatır mı? Bu yöntem işe yarar fakat yine de bilmeniz gereken püf noktalar bulunuyor. Her attığınız adımla zayıflamanız mümkün değil. Peki evde adım atarak zayıflama için neler yapmanız gerekiyor?

Buna ek olarak evde tempolu yürüyüşün zayıflatması ve kaslarınızın biçimlenmesine yardımcı olması için de sürekli yapmanız gerektiğini unutmayın.

Evde Adım Atarak Zayıflama

Az önce de belirttiğimiz gibi evde adım atarak zayıflama mümkün. Bunu her gün adımlarınızı artırarak başarabilirsiniz. Düzenli takibini yapın ve kendinizi zorlamadan bu hedefinize ulaşmaya çalışın.

Peki evde 2 km yürüyüş yapabilir misiniz? Bunun cevabı evettir. Bir adım ölçer ile bunu hesaplayın ve 2 km yürümüş kadar adım atmaya çalışın. Tabi bunu yaparken de tempolu yürümeye çalışın. Evin içerisinde hedefiniz olan adım sayısını gün geçtikçe artırın ve sonunda fark edeceksiniz ki 2 km yürüyüş yapmış kadar adım atmış olacaksınız.

İşte sabrederek ve düzenli bir takiple bu işi yaparsanız iki ay içerisinde vücudunuzun biraz daha şekillendiğini göreceksiniz. Sadece yürümek de zayıflamanız için yeterli değildir. Aynı zamanda şunlara da dikkat etmeniz gerekiyor:

Bütün bunları göz önünde bulundurarak adımlarınızı ölçün ve kendinize belli bir program oluşturun.

Evde Yürüyüş Kaç Kalori Yaktırır?

Aslında gün içerisinde bir saat tempolu yürüyüş ortalama olarak 250- 350 kalori yakılmasını sağlıyor. Tabi bu sizin temponuza ve vücut yapınıza göre de değişiklik gösterebiliyor. Her gün bir saat yürüyüş yaptığınızı farz edersek bir ay içerisinde ortalama 7500- 10500 kalori harcanacağını söyleyebiliriz.

Bu sebeple ev içerisinde de temponuzu bozmadan belli bir oranda adım sayısını artırırsanız kısa sürede kilo vereceksiniz. Sadece biraz sabretmeniz ve dikkat etmeniz gerekiyor. İsterseniz her gün adımlarınızı bir yere not edin ve kendi gelişiminizi kendiniz izleyin. Böylece daha etkili sonuçlar alacaksınız.

Hatta şimdi gidin ve evde yürüyüş için ilk gün hedefinizi belirleyin.

Haberi Hazırlayan: Kübra Çorluk

Bu içerik faydalı mı?
EvetHayır

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam ajansı burs özel okul

https://hdfilmkeyfi.net/