Genel

İbn-i Sina’nın bin yıllık şifa kaynağı! Hastalıkları önlüyor, bağışıklığı çelik gibi yapıyor

Dünya tıp tarihine damga vuran İbn-i Sina’nın reçeteleri günümüzde de merak ediliyor. Tüketenlerin hastalık yüzü görmediği bitkileri içeren reçeteler hazırlayan İbn-i Sina şalgamın faydalarına da değinmişti. Ünlü tıp aliminin önerdiği şalgamda bulunan likopen mineralleri, C vitamininin temel taşları arasında yer alıyor.

HER DERDE DEVA

İbn-i Sina, vücut direncinin hastalıklara karşı artırılabilmesi için şalgam tüketilmesini öneriyor. Virüslerin baş düşmanı olarak görülebilen şalgam, bağışıklık sisteminin güçlenmesine büyük katkı sağlıyor.

ŞALGAM BİTLİ

İbn-i Sina’nın adeta ömürlük olan reçetesinde yer alan şalgam, birçok fayda sağlayabiliyor. İşte şalgamın sağladığı faydalardan bazıları;

Doğadaki en güçlü antibakteriyel ve antibiyotik besin olarak gösterilebilen şalgam, içeriğinde yüksek seviyede potasyum, magnezyum ve C vitamini bulunduruyor.

şalgam 2

Ayrıca üst solunum yolları sorunlarına karşı oldukça faydalı olabiliyor. Bunun yanı sıra öksürük ve boğaz ağrısı problemlerinin tedavi süreçlerinde de tercih edilebiliyor.

şalgam bardak

HER GÜN BİR BARDAK TÜKETİN

İbn-i Sina’nın binlerce yıl önce önerdiği şalgam suyu, düzenli bir şekilde tüketildiğinde akciğeri ve karaciğeri toksinlerden temizlemede yardımcı olabiliyor. Bu nedenle her gün bir bardak tüketilmesi tavsiye edilebiliyor.

Şalgam, sindirim sisteminin güçlenmesine yararlı olabiliyor. Bunun yanı sıra kabızlık problemine de faydalı olabiliyor.

Şalgamda bulunan likopen minerallerinin, C vitamininin temel taşı olduğu söylenebiliyor. Bu sebeple şalgamın kış boyunca düzenli bir şekilde tüketilmesi, vücuda virüslerin girmesini engelleyebiliyor.

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Benzin istasyonunda korkutan anlar! Ölümden kıl payı kurtulduBenzin istasyonunda korkutan anlar! Ölümden kıl payı kurtuldu
O sapık tutuklandı! İlk karar tepki toplamıştıO sapık tutuklandı! İlk karar tepki toplamıştı
Muhittin Böcek'ten dikkat çeken adaylık açıklamasıMuhittin Böcek’ten dikkat çeken adaylık açıklaması

Bu içerik faydalı mı?
EvetHayır

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam ajansı burs özel okul

https://hdfilmkeyfi.net/