Genel

Sony, ‘360 Reality Audio’ Ekosistemini Genişlettiğini Açıkladı

Sony, ‘360 Reality Audio’ ürün ve hizmetlerini yeni çevrimiçi video yayınlama özelliği ve içerik üretme araçları ekleyerek zenginleştirdiğini açıkladı. Sony, yeni teknolojileri ile 360 Reality Audio ekosistemini genişletmeye devam edecek.
Sony’nin 2019 yılında kullanıma sunduğu 360 Reality Audio, sanatçılara ve içerik üreticilerine, vokal, koro ve enstrümanlar gibi ses kaynaklarını konumsal bilgi ile haritalandırıp bunları küresel bir uzama yerleştirerek müzik üretme olanağı sağlıyor. Sony’nin mekânsal ses teknolojileri ile üretilen devrim niteliğindeki bu müzikal deneyim, evinizin konforunu terk etmeden sanki bir müzik stüdyosunda ya da canlı konser alanındaymış gibi hissedebilmenizi sağlıyor.
Dinleyiciler, 360 Reality Audio vasıtasıyla, Alicia Keys, Lil Nas X, Megan Thee Stallion, Noah Cyrus, Zara Larsson gibi sanatçıların yaklaşık 4.000 şarkısına erişebiliyor. Sony bugün, bu yenilikçi müzik formatına yeni yetenekler ekliyor; dinleyiciler ve içerik üreticiler açısından heyecan verici yenilikleri aşağıda ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

‘360 Reality Audio’ Ekosistemini Genişleten Yenilikler

360 Reality Audio’da İlk Çevrimiçi Video Yayın Hizmeti

Sony, insanı içine sürükleyen 360 Reality Audio sese sahip canlı performans video içeriğini erişime açtı. Bu yeni video formatının özelliklerinin sergilenmesi amacıyla Sony Music Entertainment sanatçısı Zara Larsson, 11 Ocak’ta 360 Reality Audio formatında özel bir canlı performans yayınladı. İzleyiciler, bu performansı akıllı telefonları üzerinden Artist Connection app[1] ile çevrimiçi izleme fırsatı buldu. Kullanıcılar aynı zamanda, kendi kulak yapılarını belirli Sony kulaklıklarla ve Sony | Headphones Connect app[2] ile analiz edip bu deneyimi, kendilerine en uygun hale getirilmiş kişiye özel kapsayıcı bir müzikal alanın keyfini çıkararak optimize etti.
360 Reality Audio, dinleyicilere canlı bir konser ortamında oldukları izlenimini vererek gerçek hayattakine yakın bir müzik deneyimi elde etmeyi mümkün kılıyor. Sony, bu mekansal 3 boyutlu ses teknolojisini COVID-19 nedeniyle canlı konser keyfi yaşayamayan müzikseverler için yenilikçi bir çözüm yaratıyor.
Sony, yeni video içeriğini yıl sonuna doğru çevrimiçi yayınlamaya başlamak için önde gelen müzik şirketleri ve servis sağlayıcılarla birlikte çalışıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu içerik faydalı mı?
EvetHayır

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

reklam ajansı burs özel okul

https://hdfilmkeyfi.net/